Herbata biała aromatyzowana – królowa wśród herbat
Skąd wywodzi się nazwa białej herbaty? Napar ten zawdzięcza swoją nomenklaturę charakterystycznemu białemu meszkowi, który pojawia się na pąkach listków herbaty białej w początkowym etapie ich wzrostu. To właśnie wtedy należy zebrać białą herbatę, a od razu po zbiorze… zasuszyć jej pąki! Czy wiecie, że do otrzymania 250 gramów białej herbaty potrzeba aż 80 000 pąków? To właśnie dlatego ta herbata aromatyzowana jest prawdziwą królową wśród herbat!
Herbata biała - właściwości zdrowotne
Właściwości białej herbaty są zbliżone do właściwości herbaty zielonej, jednak oddziałują one dużo silniej! Biała herbata jest silnym przeciwutleniaczem, dzięki czemu doskonale chroni organizm, również przed starzeniem. Poza tym picie tej herbaty smakowej zapobiega chorobom układu sercowo-naczyniowego i należy do istotnych elementów profilaktyki przeciwko nowotworom. Herbata biała zbawiennie wpływa też na układ odpornościowy, pomagając organizmowi w walce z chorobami. Biała herbata zapobiega rozwojowi bakterii próchniczych i poprawia cerę!
Herbata biała aromatyzowana – jak przygotować?
By w pełni wykorzystać niezwykłe właściwości białej herbaty i – przede wszystkim – dokładnie wydobyć jej delikatny smak i aromat, należy pamiętać o jej odpowiednim przygotowaniu. Jeśli marzy Ci się wypicie jednej filiżanki herbaty białej z dodatkami, do zaparzenia wystarczy mała łyżeczka jej suszonych listków. Ważne, by nie zaparzać białej herbaty zaraz po zagotowaniu wody! Odczekaj, a następnie parz napój od 2 do 5 minut, w zależności od tego na jakiej intensywności smaku Ci zależy. Co ciekawe, listków herbaty białej aromatyzowanej możesz używać także przy drugim i trzecim parzeniu. Smak jest wtedy bardziej lekki, ale równie znakomity!
Biała herbata – dla kogo najlepsza?
Biała herbata smakowa jest polecana przede wszystkim cukrzykom – wszystko ze względu na jej cenne właściwości. Napój ten wspiera regulowanie poziomu glukozy we krwi oraz wydzielanie insuliny, jednocześnie obniżając poziom złego cholesterolu i podwyższając stężenie dobrego, ochronnie wpływającego na układ sercowo-naczyniowy.