Gojnik to roślina z rodziny jasnotowatych znana również pod nazwą herbata górska lub szałwia libańska. Różne gatunki (jest ich ponad 100) gojnika występują na terenie niemal całej Europy, jednak najczęściej rosną w trudno dostępnych dla człowieka partiach górskich. Herbata Gojnik, a dokładniej jej lecznicze właściwości znane był już w starożytności, kiedy to podawano ją wojownikom w celu szybszej regeneracji organizmu i szybkiego gojenia się ran. W zależności od preferencji lub pory roku, napar można spożywać w wersji na ciepło i na zimno. Równie dobrze smakuje z dodatkiem cytryny lub miodu.
Czajnikowy TV Herbata Publikacje
Gojnik na nerki. Herbata z Gojnika działa przeciwbólowo i wpływa na krążenie
Poza przyśpieszaniem gojenia, gojnik wykazuje działanie przeciwbólowe oraz bakteriobójcze. Obecnie stosuje się go w przypadku przeziębień i grypy oraz przy problemach z górnymi drogami oddechowymi.
czytaj całość...Herbata Gojnik – jak smakuje?
Napar złotej barwy. Herbata Gojnik w smaku jest delikatna, świeża, lekka, łagodna, o przyjemnym ziołowym posmaku. Zalecamy dwukrotne parzenie.
Skład: rozdrobiony gojnik (100%)
Pochodzenie: Turcja
Waga: 50g
Czas parzenia herbaty
5 min
Temperatura parzenia herbaty
95°C
Ilość herbaty
2 g / 120ml
wendy (zweryfikowany) –
Bardzo dobry ziołowy napar. Przy mocniejszym sypnięciu po zaparzeniu smakuje trochę jak szałwia, ale przy płaskiej łyżeczce prawie nie da się tego wyczuć i smakuje dobrze. A do tego jest bardzo zdrowa, piłam ją przez dwa lata z przerwą i wracam do niej ponownie.