Dobra klasyczna, zielona herbata o dużych, skręconych liściach. Herbatę zieloną Misty Green trudno zepsuć podczas parzenia, dlatego polecamy ją także wszystkim początkującym, którzy chcą poznać lekko kwiatowy smak tradycyjnej zielonej herbaty. Ta wyjątkowa chińska herbata należy do herbat cierpliwych. Oznacza to, że nie tak łatwo popsuć ją przy parzeniu, dlatego jest ona polecana wszystkim początkującym miłośnikom herbaty.
Krzaki herbaciane, z których produkowana jest herbata zielona Misty Green, wzrastają w ogrodzie Tianwan, w prowincji Hubei. To gęsta mgła gór sprawia, że liście herbaty posiadają tak głęboki i zielony kolor.
Herbata Porady Publikacje Testy
Czym jest cierpliwa herbata? Misty Green – zielona herbata
Misty Green jest dobrą startową herbatą, na której można spokojnie eksperymentować i uczyć się prawidłowego parzenia herbaty zielonej, a i bardziej zaawansowanym herbaciarzom może przypaść do gustu.
czytaj całość...Misty Green – wygląd i smak
Jej susz to długie, poskręcane liście o ciemnozielonej barwie. Napar jest jasny, zielonożółtej barwy. W smaku kwiatowa i delikatnie warzywna, z nutą alg, o delikatnej słodyczy. Po wypiciu filiżanki pozostawia przyjemny, długi posmak w ustach. Charakter Misty Green jest zbliżony do herbat japońskich – wszystko ze względu na wyczuwalny smak umami.
Można parzyć ją kilkukrotnie. Zalecamy dwie, trzy ekstrakcje. Należy pamiętać, aby wydłużać stopniowo czas kolejnych parzeń.
Herbata Zielona Mgła jest polecana wszystkim miłośnikom zielonej herbaty szczególnie na letnią porę! Doskonale sprawdzi się z dodatkiem cytryny, grejpfruta czy pomarańczy, a także z listkami mięty i kostkami lodu. Taka wybuchowa mieszanka orzeźwi niejedno gorące popołudnie!
Skład: herbata zielona (100%)
Pochodzenie: Chiny, Enshi
Waga: 50g
Czas parzenia herbaty
1-3 min
Temperatura parzenia herbaty
70-80°C
Ilość herbaty
2-3 g / 120ml
piotrek93 (zweryfikowany) –
Zaparzam ją w temperaturze około 70 stopni przez 1-1,5 minuty, czyli jak senche. Zapach jest owocowo-dymiony. Osobiście kojarzy mi się z porzeczkami, ale to dość luźne skojarzenie. Dym też fajny, nie kiełbasiany, przypomina zapach ogniska. W smaku dzieje się już trochę mniej, ale nie czuć choćby śladów goryczy. Silnie pobudza, może z powodzeniem zastąpić kawę. Ma też działanie relaksacyjne, więc podejrzewam, że zawartość teaniny (nie mylić z teiną) jest spora. Ocena bez uwzględnienia ceny – 7/10. Z uwzględnieniem ceny – 10/10. Polecam
Tanzanit (zweryfikowany) –
Jest to zwykła, zielona herbata do używania na co dzień. Dobra w podróży, gdy trudno o optymalne warunki zaparzania. Jeśli chodzi o zaparzanie wydaje mi się, że temperatura 80 stopni bardziej wyciąga jej smak, który określiłbym jako ziołowo-orzechowy.