Herbata zielona japońska Japan Kokeicha 50g
Herbata zielona Japan Kokeicha to niezwykła propozycja z Japonii, która wyróżnia się nie tylko smakiem, ale i nietypowym sposobem produkcji. Jej liście są parowane zaraz po zbiorze, aż do momentu, gdy staną się podatne na kruszenie. Po usunięciu łodyżek i żyłek, uzyskany proszek łączy się z wodą i pastą ryżową, by następnie uformować charakterystyczne igiełkowate listki.
Ten unikatowy proces sprawia, że Kokeicha zachowuje pełnię zielonej świeżości oraz głębię smaku typową dla wysokogatunkowych japońskich herbat. Do produkcji wybierane są wyłącznie zdrowe, dorodne liście – co wyraźnie czuć w każdej filiżance naparu.
Wyjątkowe cechy Japan Kokeicha
- Unikalna forma suszu – igiełkowate listki o ciemnozielonej barwie z połyskiem
- Głęboki smak umami z nutą świeżo skoszonej trawy
- Możliwość wielokrotnego parzenia – nawet 2-3 razy
- Naturalna mętność naparu – dzięki dodatkowi mączki ryżowej
- Rzemieślnicza metoda produkcji – łącząca tradycję z innowacją
Japan Kokeicha – jak smakuje?
Po zaparzeniu liście tworzą jasny, zielonożółty napar, który zachwyca nie tylko barwą, ale i aromatem. W smaku dominują świeże, zielone nuty z wyraźnym umami i lekkim posmakiem dojrzałej trawy. Aromat suszu jest intensywny, a kontakt z igiełkowatymi listkami wprowadza w stan przyjemnego skupienia.
To herbata, która cieszy zmysły – zarówno podczas zaparzania, jak i delektowania się jej bogatym smakiem. Dobrze sprawdzi się jako codzienna chwila relaksu, ale też jako ciekawostka dla miłośników japońskich herbat.
Kokeicha można parzyć kilkukrotnie – zalecamy dwie lub trzy ekstrakcje. Niewielki dodatek mączki ryżowej wpływa na lekką mętność, która jest cechą charakterystyczną tego naparu.
Czajnikowy TV Encyklopedia herbaty Herbata
Herbata japońska zielona Kokeicha, parzenie. Jak jest produkowana?
Kokeicha to herbaciana ciekawostka. W krajach zachodu można często kupić tę herbatę, która w Japonii, swej ojczyźnie jest niepopularna i niechętnie pijana. Kokeicha ma postać podłużnych pałeczek o ciemnym kolorze bez połysku. Proces produkcji opracowany został w Japonii dla zagospodarowania odpadu jakim był pył pokruszonej herbaty wyższej jakości.
czytaj całość...Herbata Publikacje
Dlaczego zielona herbata ma zielony smak? Green taste
Może kiedyś spotkaliście się przy opisie herbaty zielonej i czarnej z określeniem „green taste” lub „brown taste” czyli „zielony” i „brązowy” aromat. Koło aromatów, którego używają kiperzy dostarcza nam cały wachlarz różnych nut zapachowych owoców, ziół, kwiatów, orzechów, a nawet skóry i grzybów, których możemy doszukać się w aromacie herbacianego[...]
czytaj całość...Made in Japan. Wyprodukowano w Japonii.
Waga: 50g

Czas parzenia herbaty
1-3 min

Temperatura parzenia herbaty
75-80°C

Ilość herbaty
2-3 g / 120ml
annaherba (zweryfikowany) –
Bardzo dobra. Polecam.
Mr_Fisq (zweryfikowany) –
Pierwsze parzenie bardzo solidne, drugie do wypicia, trzecie do zapomnienia.
W podobnej cenie chętniej skuszę się na Senchę Fukujyu.
WilliamWillson (zweryfikowany) –
Smak nie jest porywający, jeśli ktoś zna smak zielonych herbat japońskich to niczym go nie zaskoczy. Chyba, że kolorem – zgniłozielonym. Herbata lepiej smakuje niż wygląda (choć ja czuję w niej coś rybnego, może to umami ryżowe tak działa). Szybko traci smak z kolejnymi parzeniami. Na koniec można się pokusić o zjedzenie fusów (da się). Wygląda to na japońską odpowiedź na bubbletea – napój i posiłek w jednym. Herbata ciekawostka.
Tanzanit (zweryfikowany) –
Wygląd zaparzonej herbaty jest w moim odczuciu wspaniały, oleista zieleń. Smak jest czymś pomiędzy standardową senchą a olejem dyniowym. Po wypiciu można użyć resztki herbaty jako pastę, albo po prostu zjeść. Na pewno to nietypowa, ale smaczna herbata.
Ai Cha Ren (zweryfikowany) –
Mnie smakuje jak czysta zielona zaparzona w wodzie po ugotowanym ryżu. W smaku przypomina mi krewną genmaichy trochę, natomiast ta herbata jest po prostu kwaśna!
Raczej dla odważnych lub poszukujących nowych doznań smakowych.
tomkesz (zweryfikowany) –
nie wiem jak ocenić tą herbatę bo: pierwsze parzenie nigdy mi nie podchodziło bez dodawania słodziwa, natomiast drugi napar z tych samych liści wychodził idealny
darxes (zweryfikowany) –
Pierwsze zaparzenie fajne, wychodzi bardzo intensywny ciemny gęsty napar, czuć umami, niestety już drugie zaparzenie wychodzi bez wyrazu, prawdopodobnie ta herbata większość co ma oddaje w pierwszym parzeniu. Smaku ryżu nie wyczuwam, a spodziewałem się że może być trochę posmak a’la genmaicha.
Patryk (zweryfikowany) –
Wyśmienita zielona herbata! Warto zaparzyć wodą o niższej temperaturze 75*C, żeby wydobyć green taste.
Alicja (zweryfikowany) –
Kupiłam z ciekawości i nie polecam, dziwne to z wyglądu i w smaku, ma w sobie coś sztucznego.