Liście herbaty En Shi Yu Lu są poskręcane, o kolorze zielono-turkusowym i rozwijają się w trakcie parzenia, zbiera się je natomiast wiosną w górach En Shi, w centralnych Chinach.
Wygląd i smak herbaty
Napar ma złoto-zieloną barwie, aromat zaś jest bardzo kwiatowy, trawiasty, słodki, z nutami słodkich, żółtych owoców. Smak bardzo krągły, z nutami kwiatów, trawy, marchwi, umami. Herbata zielona En Shi Yu Lu może być parzona kilkukrotnie, należy jednak pamiętać, aby stopniowo wydłużać kolejne ekstrakcje.
Herbata Porady Publikacje Testy
Zielona herbata En Shi Yu Lu. Chińska herbata Gyokuro
Polecam spróbować En Shi Yu Lu, żeby samemu odkryć jak wiele smaków może mieć jedna tylko herbata. Ciekawa jestem jak będzie ona smakowała przy innych schematach parzenia. Warto też samemu przekonać się, czy rzeczywiście można ją nazywać „Chińskim Gyokuro”.
czytaj całość...Herbata En Shi Yu Lu drogocenna rosa jest bardzo przyjemna pita na ciepło, ale dobrze sprawdzi się także w cold brew, czyli w ekstrakcji na zimno. By ją przygotować, wystarczy zalać susz zimną wodą, odstawić na kilka godzin do lodówki i gotowe!
Sposób parzenia
Co istotne – herbata ta może być parzona kilkukrotnie, jednak nie więcej niż 3 razy. Warto pamiętać, by w przypadku tego napoju po każdym zaparzeniu oddzielić liście od naparu. Czas kolejnych ekstrakcji należy wydłużać o 30-60 sekund w stosunku do poprzedniego.
Herbata zielona „drogocenna rosa” pochodzi z upraw ekologicznych. Należą do nich systemy produkcji roślin, które ogólnie wykluczają stosowanie nawozów syntetycznych, pestycydów oraz innych substancji chemicznych.
Skład: herbata zielona (100%)
Pochodzenie: Chiny, Hubei, En Shi
Waga: 50g
Czas parzenia herbaty
1-3 min
Temperatura parzenia herbaty
70-80°C
Ilość herbaty
2-3 g / 120ml
Bartosz Gołka (zweryfikowany) –
Potwierdzam, że herbata jest super, a cena jak na tą jakość bardzo niska. Jedna z moich ulubionych herbat. Umami jest ! ;)
milosnikherbatyikawy (zweryfikowany) –
Zamówiłem tę herbatę trzeci raz (pierwszy raz w grudniu 2019, potem w styczniu 2020, teraz w lipcu 2020), niestety ta ostatnia herbata różni się zdecydowanie od tych poprzednich, niestety na niekorzyść. To już nie to samo, nie ten sam smak i aromat, napar słabszy, trzecie parzenie absolutnie bez smaku i mocy, susz jakby grubszy, nieregularny Jestem tym razem rozczarowany, nie wiedziałem, że ta sama herbata może się aż tak różnić.
Gromixson (zweryfikowany) –
Właśnie kosztuje :) umami jest, lepsza niż większość Chińczyków i idzie w stronę japońskich, ale lepiej nie porównywać. Osobiście wolę Sencha Satsuma lub inne podobne. Cenowo w sumie to samo. Polecam raz przetestować samemu :)
milosnikherbatyikawy (zweryfikowany) –
Bardzo dobra herbata, przypomina w smaku dobre cygaro. Najpierw dostałem próbkę, potem zamówiłem, to dobra metoda, zachęcam do powtarzania tego schematu, bardzo pomaga w odkrywaniu nowych smaków.
Tanzanit (zweryfikowany) –
Wypróbowałem metodę z komentarza Jacka i jestem równie zadowolony. Wydaje mi się, że mając do wyboru senche z Chin i japońskie ta herbata jest najlepszym wyborem pod względem stosunku ceny i jakości.
Jacek (zweryfikowany) –
Herbata rewelacyjna. Pierwsze pozytywne odczucia to wygląd i aromat suszu. Piękne jasnozielony a wręcz turkusowe ciasno zwinięte liście i wiosenny, kwiatowy, niezwykle bogaty aromat.
Herbatę parzyłem w 60-65 stopniach przez 1 min. W zamian otrzymałem wybitny napój o wykwintnych aromacie i smaku, przywodzącym na myśl japońskie herbaty a jednocześnie delikatny, subtelny ale nie ubogi. Duża zawartość umami i kwiatów. Wiosna w pigułce i to w środku zimy (jest luty). Latem będę ją „marzył” na zimno.