Herbata czerwona pu-erh China Lu Zhuang 100g
Poznaj wyjątkową herbatę czerwoną Pu-Erh China Lu Zhuang, prasowaną w tradycyjną formę cegiełki (Zhuang Cha) w 2019 roku. To doskonały wybór dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z pu-erhami – łagodna, świeża i pobudzająca, a jednocześnie z potencjałem do dojrzewania.
Smak i aromat
W naparze dominuje lekka goryczka, nuty ziół i niedojrzałych owoców. Kolor naparu jest oliwkowo-zielony, a jego aromat zachwyca świeżością i subtelnością. Goryczka i cierpkość są umiarkowane – przy niższej temperaturze parzenia będą praktycznie niewyczuwalne, co czyni tę herbatę idealną również dla wrażliwszych smakoszy.
Dla kogo China Lu Zhuang?
- Idealna dla początkujących – łagodna, łatwa do zaparzenia i przyjemna w smaku
- Wspaniała do dojrzewania – pu-erh z czasem zyskuje na wartości i głębi
- Do parzenia w gajwanie lub dzbanku – elastyczność w sposobie przygotowania
Jak parzyć?
Parzenie w niższej temperaturze (ok. 85–90°C) pozwala wydobyć z niej delikatny smak bez goryczki. Doskonale sprawdzi się zarówno w małym czajniczku, jak i w większym dzbanku do wielokrotnego zalewania.
Skład:
Herbata czerwona pu-erh (cegiełka), 2019
Pochodzenie:
Chiny
Herbata Porady
Herbata pu-erh – jak parzyć?
Pu-Erhy to herbaty nadające się do wielokrotnego parzenia. Poza pierwszą preinfuzją możemy przeprowadzić kilka parzeń nawet przy zachodnim parzeniu, zaś przy wschodnim, czasem nawet kilkanaście.
czytaj całość...Herbata Porady Publikacje
Jak wybrać dobrą czerwoną herbatę pu-erh?
Przede wszystkim nie możemy na herbacie widzieć pleśni, nierównomiernych przebarwień i plam, nie powinna też śmierdzieć. Dobra czerwona herbata ma lekko piwniczny zapach, ale na pewno nie powinna pachnieć pleśnią.
czytaj całość...Skład: herbata czerwona (100%)
Waga: 100g

Czas parzenia herbaty
2-4 min

Temperatura parzenia herbaty
95°C

Ilość herbaty
2-3 g / 120ml
Bartosz Gołka (zweryfikowany) –
Zupełnie inna herbata, niż „typowe” czerwone pu erh, które znałem. Zazwyczaj kojarzyłem je z ciemnym, mocnym i intensywnie ziemno-drzewiastym aromatem. Tej jest bliżej do drugiego, dłuższego parzenia zielonej herbaty, ale… właśnie to ale jest kluczowe :) bo jednak czuć, że to Yunnan, i przy odpowiednim zaparzeniu ( ważne jest : 1. rozdzielenie sprasowanej kostki na mniejsze części, co jest lekko kłopotliwe z uwagi na mocno sprasowaną tabliczkę; 2. obudzenie herbaty i 3. parzenie 96 st.C ) wyczuwalne są miłe aromaty typowe dla pu-erh. W sumie herbata ciekawa i godna polecenia. Niby zielona, a czerwona ;)