Herbata czarna Keemun Mao Feng – klasyczna chińska herbata z nutą śliwki i czekolady
Keemun Mao Feng to jedna z najbardziej cenionych czarnych herbat na świecie, pochodząca z chińskiej prowincji Anhui, z okolic Qimen. Przez dziesięciolecia była uważana przez Brytyjczyków za absolutny ideał czarnej herbaty. Dziś znana i doceniana na całym świecie, pozostaje nieodłącznym elementem herbacianej klasyki.
Jej susz to długie, ciemne listki ze złotymi tipsami, które rozwijają się pięknie podczas parzenia. Napar ma głęboki, pomarańczowo-czerwony kolor, a w aromacie odnajdziesz nuty suszonych śliwek, mlecznej czekolady i miodu. Smak tej herbaty jest pełny, gładki i jednocześnie delikatny – pozostawia na podniebieniu przyjemną słodycz, która długo się utrzymuje.
Parzenie i smak – sposób na spokój
Parzenie Keemun Mao Feng może być prawdziwym rytuałem. Krótsze parzenie (ok. 3–4 minuty) wydobędzie jej słodkie, oolongowe oblicze. Dłuższe (5–7 minut) – pozwoli odkryć bardziej wyrazisty i głęboki profil smakowy. Najlepiej parzyć ją w wodzie o temperaturze 95°C. Można zaparzyć ją kilkukrotnie – polecamy dwa ekstrakty.
Keemun Mao Feng doskonale smakuje solo, ale świetnie komponuje się również z mlekiem, co czyni ją wszechstronną propozycją zarówno na poranny rytuał, jak i na spokojny wieczór z książką.
Herbata, która odpręża i wspiera
Poza walorami smakowymi, czarna herbata działa delikatnie pobudzająco, poprawia koncentrację i wspiera trawienie. Pomaga w regulacji cholesterolu, cukru i ciśnienia krwi, a także działa korzystnie na stan zębów i dziąseł. Filiżanka Keemun Mao Feng to więcej niż napój – to świadoma chwila dla siebie.
Czajnikowy TV Herbata Publikacje
Prowincja Anhui: historia herbaty w Chinach
Anhui to prowincja we wschodnich Chinach znajdująca się w dorzeczu Jangcy i Żółtej Rzeki, cechująca się podzwrotnikowym, monsunowym klimatem. Znajdują się tutaj niewysokie góry. Prowincja ta jest ważnym rolniczym obszarem Chin oraz ważnym ośrodkiem słynącym z produkcji herbaty. Pierwsze uprawy w Anhui datuje się na czasy dynastii Song, czyli nie[...]
czytaj całość...Skład: herbata czarna (100%) pochodząca z ekologicznych upraw
Miejsce pochodzenia: Chiny, Qimen, prowincja Anhui, Da Wu
Waga: 50g

Czas parzenia herbaty
1-3 min

Temperatura parzenia herbaty
95°C

Ilość herbaty
3 g / 120ml
WilliamWillson (zweryfikowany) –
Kwiatowy zapach suszu. Smak łagodny, słodkawy, lekka goryczka w tle. Jednak dla mnie darjeelingu nie przebija.
Jaro Wildcat (zweryfikowany) –
Delektuję się nią bardzo często . Aromat miodowo-owocowy ( lekko dymny) smak owocowo miodowy. Tak mi zasmakowała , iż zdetronizowała dotychczasowego lidera czarnych ( Darjeeling Makaibari ) . Preferuję zaparzanie w gaiwanie w stylu wschodnim ale również z czajniczka zalewana wrzątkiem wychodzi znakomicie :)
CZarnyZiutek (zweryfikowany) –
Delikatna, subtelna, orzeźwiająca. Za każdym razem zapadam się w niej coraz bardziej. Nr 1 u mnie i wbiła się na listę Must Have.
milosnikherbatyikawy (zweryfikowany) –
bardzo dobra czarna herbata,, zagościła u mnie na dłużej, na pewno jest aktualnie w pierwszej trójce czarnych herbat
Lapsangowiec (zweryfikowany) –
Najlepsza czarna jaką kiedykolwiek piłem. Idealna na co dzień, w smaku jak wino.